"Enter"a basıp içeriğe geçin

Az kullanın ulan şu suyu!

Günlerdir banyo yapamıyorum. Azıcık akan suyla kafamı yıkayabildim bir tek. Boş zamanlarımda kaşınıyorum artık. Aferin sana Ankara!

Böyle bir durumda İ. Melih Gökçek ne yapsın arkadaşım? Tamam, ben de nefret ediyorum adamdan ama sonuç itibarıyla birazcık da olsa işini yapmaya çalışan biri (sanırım). Yani adam The Simpsons‘taki Mr. Burns gibi bir karakter değil ki adam “Bugün Ankara’ya ne kötülükler yapsam?” diye düşünsün; yalnızca başarısız (ve sanırım bir de yolsuzluk ustası – duyduğumu ve okuduğumu söylüyorum, bir iddiam yok.) bir belediye başkanı. Sularımızın akmamasının -veya az akmasının- sebebi yalnızca bu adam değil, bizleriz.

Tamam, onca uyarıyı dinlemeyip belediyenin parasını oraya buraya heykel, havuz, üst geçit falan kondurmak için harcayıp da su sıkıntısına sebep olan bu adam. Ama bu sıkıntının devam etmesine sebep olanlar da bizleriz. Otomobil galerilerinde her gün arabaların hortumlarla yıkanmasının bitişi haricinde bir şey görüyor musunuz? Yani kaçımız evimizde suyu az açıp banyoda 10 dakikadan fazla durmamak için çaba gösteriyoruz; veya dişlerimizi fırçalamak için bir bardak kadar su sarf etmeye gayret ediyoruz?

Kendi adıma konuşayım, banyodan olabildiğince çabuk çıkıyorum; dişlerimi fırçalamam için kullandığım su miktarı bir bardağı, ellerimi yıkamak için kullandığım su miktarı da bir çay bardağını geçmiyor. İyi bir kamera bulabilsem YouTube‘a koyacağım bu görüntüleri de millet nasıl yapıldığını görsün. Yeter beya!

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 1.831 aboneye katılın