"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etiket: uyku bozukluğu

Yine, yeni, yeniden, yedi alakasız paragraf

On beş

Uyuyamıyorum ve uykumu kaçıramıyorum, böyle bir şey var. Yan etkileri kısmında “Horul horul uyutur.” yazan ilaçları alıyorum, sakinleştirici ve uyku getirici bitki çaylarını içiyorum ama uykum gelmiyor. Bununla beraber kahveden kolaya, enerji içeceğinden guarana içeceklerine kadar ne yersem yiyeyim veya ne içersem içeyim, yarım saat sonra uykum gelirsa yatar, 10 saat uyurum.

On altı

Aynı şey zayıflama-şişmanlama olayında da var: Zayıflayamıyorum ve şişmanlayamıyorum. Üç gün yemek yemesem de aynı kiloda kalıyorum, nasıl oluyor hiç bilmiyorum. Bununla birlikte ne kadar çok ve/veya ne kadar hızlı yersem yiyeyim, kilo aldırdığını söyleyen hangi bitkiden yersem yiyeyim veya içersem içeyim, kilo alamıyorum. (En son kediotu diye bir bitkinin çayının şişmanlattığını sanıyordum çünkü 2010 yılının yaz aylarında mı ne içip bir haftada 2-3 kilo aldığımı görmüştüm ama herhalde yanlış tartılmışım çünkü şu aralar o çaya tekrar başladım, kilo milo almıyorum.) Kortizon denen zehre sahip, en çok kilo aldıran merhemlerden birini de kullanıyorum, o bile kilo aldırmıyor. Belki 5-6 yıldır 70 ile 75 kilo arasındayım.

On yedi

Domuz eti yemekten imtina eden, domuzlara bakmaya bile çekinen Müslümanların rahatça kul hakkı yediklerini, kul hakkı yemenin, domuz eti yemekten daha günah olduğunu bilmediklerini görünce çok kızıyorum. Ama CİDDEN çok kızıyorum. Ben içki içince Müslümanlığımdan şüphe duyanlar çıkıyor ama inançlı kesimin paralarını, oylarını, duygularını sömüren dincilerin “en şampiyon Müslüman” sayıldıklarını görmeye de dayanamıyorum.

7 Yorum