"Enter"a basıp içeriğe geçin

Rüyada Recep Tayyip Erdoğan görmek

Ben ne yaptım da böyle bir rüya gördüm kardeşim!

Uykumu yeterince alamadığım için biraz kestireyim dedim, bu akşamüstü. Rüyamda iki tane inşaatçıyla beraber bir inşaat projesini görüşmek üzere Recep Tayyip Erdoğan karşımıza çıkıyordu. Kendisine Ankara’da dikilecek bir binanın plan ve projelerini gösteriyordum falan… Müteahhittim ulan.

Rüyanın o atmosferinde benim Erdoğan’la görüşüyor olmam da, müteahhit olmam da garip gelmiyordu. Rüyalarda en olmayacak şeyler normal gelir ya, o hesap.

Uyandıktan sonra kötü hissettim. Hatta korktum. Korkumun sebebi rüyamda Erdoğan’ı görmüş olmam değildi zira kendisini daha önce birkaç defa daha görmüştüm (ama bu tarz yumuşak karşılaşmalardan değildi). Beni korkutan, “olumlu bir görüşme” görmüş olmamdı.

Uyanıp kendime geldikten sonra internette araştırayım dedim. “Rüyada Recep Tayyip Erdoğan görmek” araması tatmin edici sonuçlar vermeyince “rüyada Cumhurbaşkanı görmek” diye arattım. Aşağıdaki cümlelere ulaştım:

Rüyada cumhurbaşkanı görmek görülebilecek en güzel rüyalardan biridir, en güzel ve en müjdeli haberlerin alınacağına delalet eden bir rüyadır. Rüyada cumhurbaşkanı gören kişi hayatı boyunca üzüntü, dert, keder yaşamaz, yokluğa, kıtlığa, hastalığa düşmez, hayatı huzurlu ve keyifli geçer. Rüya sahibinin hayatı başarılar ve zaferlerle dolu olacak, tüm hayalleri gerçekleşecek, bir kişinin hayatta gelebileceği en üst noktaya gelecek demektir.

Normal şartlar altında bunun keyfimi yerine getirmesi gerekiyordu, ama iki sebepten dolayı daha da korktum:

  1. Ben böyle safsata rüya tabirlerine inanmam. (Zaten neden rüya tabiri araması yaptıysam…)
  2. Bu rüya tabiri, rüyamda gördüğüm o “yalaka müteahhit” halimin başarılı olacağını müjdeliyor!

Olmaz böyle şey. Ben böyle bir rüyayı kabul etmiyorum kardeşim. Geri gönderemiyor muyuz rüyayı?

En iyisi bir psikoloğa görünmek sanırım. Kimyamı bozdu bu rüya.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 1.819 aboneye katılın